23 marca 2024 10:10

Niedziela: godz. 7.00, 9.30, 11.00 i 15.00

Dni powszednie:

godz. 6.30 (codziennie)

godz. 18.00 (poniedziałek, środa, piątek, sobota* wg. formularza z niedzieli)

godz. 16.30 wtorek (kościół w Jastrzębiku) i 16.30 czwartek (kościół w Szczawniku)

Jastrzębik - wtorek, godz. 16.30 i w niedziele o godz. 8.00

Szczawnik - czwartek, godz. 16.30 i w niedziele o godz. 8.00.

Spowiedź św. dni powszednie pół godziny przed Mszą św. a w niedziele od. 6.30 i 14.30!

25 - 31 marca 2024

Warto pamiętać

Przewodnik po Triduum Paschalnym

Ewangelia

Gdy się zbliżali do Jerozolimy, do Betfage i Betanii na Górze Oliwnej, Jezus posłał dwóch spośród swoich uczniów i rzekł im: "Idźcie do wsi, która jest przed wami, a zaraz przy wejściu do niej znajdziecie oślę uwiązane, na którym jeszcze nikt z ludzi nie siedział. Odwiążcie je i przyprowadźcie tutaj. A gdyby was kto pytał, dlaczego to robicie, powiedzcie: «Pan go potrzebuje i zaraz odeśle je tu z powrotem»".
Poszli i znaleźli oślę przywiązane do drzwi z zewnątrz, na ulicy. Odwiązali je, a niektórzy ze stojących tam pytali ich: "Co to ma znaczyć, że odwiązujecie oślę?" Oni zaś odpowiedzieli im tak, jak Jezus polecił. I pozwolili im. Przyprowadzili więc oślę do Jezusa i zarzucili na nie swe płaszcze, a On wsiadł na nie. Wielu zaś słało swe płaszcze na drodze, a inni gałązki zielone ścięte na polach. A ci, którzy Go poprzedzali i którzy szli za Nim, wołali: "Hosanna. Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie. Błogosławione królestwo ojca naszego Dawida, które przychodzi. Hosanna na wysokościach".

(Mk 11, 1-10)

Komentarz:

Panie Jezu, Ty będąc Bogiem, stałeś się człowiekiem, abyśmy my mogli stać się dziećmi Bożymi. Nie przyszedłeś na ziemię, aby Tobie służono, ale żeby służyć i dać swoje życie na okup za wielu. Uniżyłeś samego siebie tak bardzo, że zająłeś ostatnie miejsce i byłeś posłuszny aż do śmierci, i to do śmierci krzyżowej. Dlatego Ojciec wywyższył Cię ponad wszystko i stałeś się dawcą zbawienia dla wszystkich, którzy są Tobie posłuszni. Ty masz klucze śmierci i piekła. Na Twoje imię zegnie się każde kolano istot niebieskich, ziemskich i podziemnych, i wszyscy będą musieli uznać, tylko Ty jesteś Panem w chwale Boga Ojca.

(na podstawie: mateusz.pl)

Parafia Narodzenia NMP w Złockiem